Tábor

Arneštovický Mlýn je zasazen v malebném ekologicky zachovalém údolí říčky Trnavy (přítok řeky Želivky) mezi Pacovem a Želivem, nedaleko od Pelhřimova.

Ubytování
Ubytování dětí je ve čtyřlůžkových dřevěných chatkách. Jídelna, kuchyně, ošetřovna s izolacemi a klubovny jsou ve zděných budovách. Sociální zařízení je umístěno v samostatné budově (umývadla a sprchy s teplou a studenou vodou, splachovací WC). Kapacita tábora je cca 120 dětí.
Stravování a pitný režim
Strava je podávána 5x denně. Obědy a večeře jsou podávány formou teplých jídel. Pitný režim zajištěn.
Děti mají možnost hrát si a sportovat na hřištích i v bazénu se skluzavkami v areálu tábora, nebo se vydat v lodičkách po říčce Trnavě.Pro hry, které vyžadují větší prostor, jsou využívány nádherné louky a les v přímém okolí letního dětského tábora. Každý běh má své tématické zaměření,tj. celotáborovou hru,při které děti pod vedením zkušených vedoucích zažijí zajímavá dobrodružství i zábavu.

Co dát dětem na tábor sebou?

spodní prádlo
tenké ponožky
teplé ponožky
nátělník
tričko
souprava osobního prádla
košile
tepláková souprava
teplý svetr
kalhoty
bunda větrovka (letní bunda)
kraťasy/šortky
tenisky (sportovní boty
turistické pevné boty
gumové boty do deště
pláštěnka (deštník ne!)
malý příruční batůžek
plavky
ručník
kartáček na zuby a zubní pasta
kapesník
mýdlo
hřeben
opalovací krém
baterka/kapesní svítilna
kapesní nožík
čepice proti slunci
maska na karneval
(lze vytvořit i na táboře)
spacák (není nutné)
psací potřeby, dopisní potřeby

hudební nástroj, šátek, pastelky, společenskou hru (šachy, karty, domino,…) spacák či celta nejsou povinné a záleží pouze na vás, zda je svému dítěti přibalíte sebou.
Rozhodně nedoporučujeme brát sebou walkmany, gameboye, mobilní telefony nebo dokonce notebooky, kombinované hifi přehrávače a pod.
Provozovatel nemůže ručit a neručí za ztrátu, poškození nebo odcizení.

Upozornění ohledně mobilních telefonů a návštěv
Vážení přítelé,
zvažte prosím dobře, zda-li dáte dětem na tábor mobilní telefon.Jednak hrozí ztráta v přírodě nebo poškození.
Mladší děti navíc často využívají telefon při sebemenším stesku nebo konfliktu s kamarádem. Tuto situaci opravdu lépe vyřeší oddílový vedoucí přímo na místě a telefonický rozhovor na dálku s rodiči tuto situaci jen ztíží. Věřte, že pokud by to situace vyžadovala, budeme vás včas informovat.
Stejný problém jsou i návštěvy. Uvědomte si, prosím, že návštěvou trpí ostatní děti v oddíle a jsou to okamžiky, kdy se jim stýská nejvíce, neboť ne za všemi mohou rodiče přijet. Technicky by to ani nebylo možné.
V žádné případě nevjíždějte do areálu. Přivolaný vedoucí vám vaše děcko přivede a po dohodnuté době převezme zpět.
Doprava
Dopravu dětí na a z LDT Arneštovický Mlýn zabezpečujeme hromadně z Prahy a Týnce nad Sázavou se zastávkami v Benešově a Vlašimi, případně dle dohody.