Škola v přírodě

Možnost uspořádání škol v přírodě, školních výletů a kurzů

Termíny
druhá půlka května, červen, září – červenec a srpen využíván pro letní dětské tábory
Ubytování
Čtyřlůžkové dřevěné chatky. Jídelna, kuchyně, ošetřovna s izolacemi a klubovny jsou ve zděných budovách. Sociální zařízení je umístěno v samostatné budově(umyvadla a sprchy s teplota studenou vodou, splachovací WC) Kapacita tábora cca 120 dětí
Strava
Strava je podávána 5x denně. Obědy a večeře jsou podávány formou teplých jídel. Pitný režim zajištěn.
Program
Děti mají možnost hrát si a sportovat přímo v areálu tábora na hřištích pro odbíjenou a kopanou. K dispozici jsou dále například indiánské stany – 6-ti metrová teepee, 2 stoly na stolní tenis, táborové ohniště, velký výběr stolních společenských her atd. Pro hry, které vyžadují větší prostor jsou využívány nádherné louky a les v přímém okolí tábora. Vodomilové se mohou vydat po říčce Trnavě.
Kam na výlet?
-Za „humna“, kde je známý premonstrátský klášter v Želivu. -Do jeho sousedství, kde lze navštívit soustavu přehrad vybudovaných v minulém století na řece Želivce a jejich přítocích. -Do nedalekého Humpolce, kam se údajně odstěhoval Hliník. -Do Pelhřimova prohlédnout si historické centrum, zajít do muzea kuriozit a rekordů, nebo do muzea strašidel. Máte možnost se vykoupat v krytém bazénu. -Vyrazit si na nedaleký vrchol Pelhřimovska – poutní místo Křemešník a rozhlédnout se po krásné Vysočině z 52 metrů vysoké rozhledny Pípalky. -Za dominantou Pacovska, vrchem Strážiště (744 m.n.m.) -Na raně gotický hrad Kámen s muzeem jednostopých vozidel, po silnici směrem na Tábor do Obrataně, kde začíná poslední úzkokolejná lokálka v Čechách, vybudovaná v letech 1902 – 1906. Její koleje vzdálené od sebe pouhých 760mm vedou na jih do Kamenice nad Lipou a Jindřichova Hradce. -A je-li opravdu špatné počasí, můžete si na chvilku „zalézt“ pod zem do Chýnovské jeskyně nedaleko Pacova.
Doprava
Dopravu dětí na LDT Arneštovický Mlýn a zpět Vám můžeme zajistit dle dohody v cenách obvyklých v době pobytu.